Jak się rozmnażają ptaki?

Sójka to reprezentant rodziny krukowatych. Jest średnim ptakiem, który zamieszkuje prawie całą Euroazję oraz północno-zachodnią część Afryki. Również w Polsce gatunek ten z pewnością uznać można za rozpowszechniony. Sójkę uznaje się za jednego z najbardziej barwnych ptaków z rodziny krukowatych, które zobaczyć można na obszarze całej Europy.

Jego nietypowe zestawienie czerwonobrązowej barwy ciała z przeplatającą się czernią oraz niebieskim kolorem na skrzydłach, sprawia, iż ptak ten jest bardzo łatwy do rozpoznania. Samiec i samica sójki posiadają jednakowe ubarwienie , a także bardzo zbliżone do siebie gabaryty.

Rozmnażanie ptaków

Niesamowite prążkowane pióra sojki bardzo często można zobaczyć w spadających liściach z drzew, ponieważ to właśnie podczas jesieni ptaki te się pierzą, tracąc swoje pióra. Pióra sojki mogą zdradzić bardzo {dużo|wiele o niej samej. Starczy zaledwie jedno pióro, aby doświadczony ornitolog, potrafił stwierdzić, w jakim wieku jest jego właściciel. Wszystko jest zasługą niebiesko-czarnych prążków, na podstawie których można podać wiek tych ptaków. Długość ciała sojki sięga co najwyżej 35 centymetrów. Czytaj dalej Jak się rozmnażają ptaki?